Je niekoľko vecí, ktoré bábätká nadovšetko zbožňujú. Blízkosť svojej mamičky, teplé mliečko v brušku a teplú kúpeľ. Je známe, že kúpanie v teplej vode bábätkám pripomína pobyt v mamičkinom brušku, kde ich chránila plodová voda. Väčšina bábätiek má preto kúpanie veľmi rado a ak si z neho urobíte pravidelný rituál, bude sa vaše bábätko na každé kúpanie bezpochyby tešiť.

Akokoľvek bol váš deň náročný, vždy je dobré vyhradiť si chvíľku, ktorú budete mať s bábätkom len pre seba. Čas večerného kúpania je na to ako stvorený. Bábätko si bude užívať nielen pobyt v príjemne teplej vode, ale aj dotyky mamičky, ktoré tak miluje. Kúpeľ navyše bábätko unaví, takže stačí trošku mliečka a ide sa hajať. Ak máte doma aj staršie dieťatko, možno z kúpania urobiť krásny rituál pre celú rodinu,  kde každý má svoju úlohu.  Otecko napustí vaničku, starší súrodenec urobí bublinky vo vode, mamička umyje bábätko, s čím starší súrodenec môže samozrejme tiež pomáhať. Touto jednoduchou fintou,  kedy aj staršie dieťa zapojíte do každodennej starostlivosti o bábätko, možno navyše ľahko predísť budúcej žiarlivosti, až si bábätko bude vyžadovať pozornosť mamičky čoraz viac.

Kúpanie má svoje pravidlá, ktorými by sme sa mali riadiť, aby sa kúpeľ bábätku naozaj páčila a bola pre neho bezpečná.
1) Z bezpečnostných dôvodov vaničku nikdy nenapúšťajme plnú.
2) Správna teplota vody sa pohybuje v rozmedzí 36 až 37 ° C a teplotu vody by sme vždy mali overiť teplomerom.
3) Dĺžka kúpania by nemala presahovať 10 minút.
4) Po kúpaní bábätko dôkladne osušíme a pokožku bábätka natrieme.

Posledným krokom, ktorý ku kúpeľu neodmysliteľne patrí, je namazanie pokožky bábätka po kúpeli. Voda pokožku dieťaťa vysušuje a je preto potrebné ju dôkladne hydratovať, najlepšie krémom bez farbív a parfumácie, určeným výhradne na starostlivosť o detskú pokožku.

CEUMED BABY LIPO krém bol navrhnutý špeciálne na ošetrenie citlivej detskej pokožky a je vhodný nielen na starostlivosť o kožu dieťatka po kúpaní, ale aj na starostlivosť o veľmi suchú, či ekzematickú detskú pokožku. Ak budete CEUMED BABY LIPO krém používať pravidelne po každom kúpaní, o vaše bábätko bude dobre postarané. Jeho pokožka bude nielen dostatočne hydratovaná, ale vďaka vysoko výživnému mandľovému oleju tiež krásne hebká a jemná.

Ďalšie články sekcie: Rady a typy