Pokožka bábätka a slniečko

Podľa odborníkov by sme bábätko do 1 roku veku nemali vystavovať  slnečným lúčom vôbec, pretože koža bábätka ešte nie je dostatočne vyvinutá. Pokožka malého dieťaťa je oveľa tenšia  než naša a obsahuje len veľmi málo pigmentu. Môže sa preto veľmi rýchlo spáliť. Možno si teraz hovoríte, že predsa viete, že s bábätkom na priame slnko chodiť nemáte, ale pozor,  koža sa opaľuje aj v tieni. Ak teda vonku svieti slnko a teploty sa šplhajú k tridsiatke, nezabudnite vždy svoje dieťatko natrieť opaľovacím krémom. Hodnota ochranného faktora by nemala byť nižšia ako 30 (OF, SPF).

Vo veľkých horúčavách hrozí bábätku prehriatie 

Koža bábätiek je veľmi citlivá nielen na slnečné lúče, ale aj na horúco s ním spojené. Bábätká ešte nemajú úplne vyvinuté potné žľazy. Telíčko bábätka ešte nevie regulovať svoju teplotu a odvádzať teplo z tela von. Je preto na mamičke, aby bábätku vo veľkých horúčavách pomohla. Základom je zvoliť vhodný odev. Ak máte na sebe tielko a kraťasy, potom iste uznáte za vhodné, že bábätku je zbytočné dávať body s dlhým rukávom a na ne ešte dupačky. Bábätko by sme mali v lete obliekať do toľkých vrstiev, ako máme my. Samozrejmosťou by mala byť pokrývka hlavy a dostatočný pitný režim. Prehriatie bábätku hrozí nielen pri pobyte na priamom slnku, ale aj v kočíku alebo v aute. Ak je vonku príliš teplo, potom je vhodnejšie chodiť s dieťaťom von skoro ráno alebo k večeru, kedy je už príjemnejšie.

Starostlivosť o pokožku bábätka po pobyte na slniečku 

Mazať, mazať, mazať! Takto jednoducho by sa starostlivosť o pokožku bábätka po pobyte na slniečku dala zhrnúť. Rovnako ako koža dospelého človeka, je aj detská pokožka po pobyte na slniečku a v horúčave vysušená a je potrebné jej dopriať poriadnu dávku hydratácie. Pre starostlivosť o pokožku bábätka by sme mali voliť krém určený výhradne na starostlivosť o ňu. Aký krém zvoliť? Odporúčame vám krém CEUMED Baby Lipo. Detský krém bez parabénov, farbív a parfumácie. Krém je určený na ošetrenie citlivej, suchej až veľmi suchej pokožky dieťatka, ktorý vďaka vysokému obsahu lipidov a glycerínu dodáva okamžite tak potrebnú hydratáciu. Krém navyše pomáha zmierňovať príznaky atopickej dermatitídy. 

Prajeme Vám krásnu dovolenku a nezabudnite si krém CEUMED Baby Lipo pribaliť so sebou.

Ďalšie články sekcie: Rady a typy