Ako prvý sa bábätkám začínajú prerezávať dva stredné rezáky na dolnej čeľusti, nasledujú dva horné rezáky a potom všetky ostatné zúbky. Prerezanie jedného zúbka trvá štyri až sedem dní, pričom najbolestivejšia je časť, kedy sa špička zúbka prerezáva von z ďasní. Každé dieťa reaguje inak na rast zúbkov. Niektoré deti sú len o málinko viac plačlivé, iné deti nejedia, nespia, majú teploty či hnačky. Všetkým bábätkám ale môžeme od bolesti ľahko uľaviť, a to hneď niekoľkými účinnými spôsobmi.

Ako bábätku pomôcť?
Prinášame Vám 5 tipov, ako môžete svojmu dieťatku od bolesti pri raste zúbkov pomôcť. Všetky spôsoby sú účinné, najefektívnejšie je ale bezpochyby ich kombinácia.

1 ) Hryzátka sú hračky rôznych tvarov a veľkostí, ktorých hryzenie uľahčuje a urýchľuje prerezávanie mliečnych zúbkov. Ak je bábätko zvyknuté na cumlík, v tomto období by sme mu ho mali dopriať.

2 ) Chladítka fungujú na rovnakom princípe, s tým rozdielom, že chladítka pred podaním dieťaťu vložíme do chladničky alebo mrazničky. Chlad detské ďasienka znecitlivie a účinne tak pomáha od bolesti.

3 ) Plienka namočená v harmančeku je spôsob, ktorý na zmiernenie bolesti používali už naše babičky. Rožok plienky namočíme v harmančekovom čaji a dáme dieťaťu na žužlanie. Harmanček dezinfikuje boľavé ďasienka, čím predchádza vzniku zápalu.

4 ) Homeopatiká sa radia k alternatívnym spôsobom liečby, ktorá je deťmi veľmi dobre prijímaná. Homeopatiká dieťaťu podávame vo forme malých sladkých guličiek.

5 ) Dologel je čisto prírodný gél, ktorý bol vyvinutý špeciálne za účelom zmiernenia citlivosti a bolestivosti detských ďasien. Obsahuje výťažok z valeriány lekárskej, ktorý tíši bolesť a upokojuje podráždené ďasná. Vďaka obsahu harmančeka ďasná tiež dezinfikuje a účinne tak predchádza vzniku zápalu .

Použitie Dologelu je najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako zmierniť bolesti ďasien pri prerezávaní prvých zúbkov.

Dologel ľahko nanesieme prstom na postihnuté miesto, ktoré gél príjemne schladí a prináša okamžitú úľavu od bolesti. Gél neobsahuje žiadne analgetiká, zbytočne tak nezaťažuje detský organizmus a vďaka absencii cukru neškodí ani už prerezaným zúbkom. Môžeme ho používať niekoľkokrát denne, neobsahuje mentol a možno ho kombinovať aj s homeopatickou liečbou.

Užívajte si s Vaším bábätkom krásne chvíle bez plaču. Dologel Vášmu bábätku od bolesti okamžite uľaví.

Ďalšie články sekcie: Rady a typy