Výskyt atopického ekzému, čiže atopickej dermatitídy, je u bábätiek veľmi častý. Ide o chronické a zápalové ochorenie kože, ktoré sa vyznačuje silným svrbením, čo najmä u bábätiek môže vyvolať nepokoj a podráždenie. Ekzém sa u bábätiek začína najčastejšie v období medzi 2. a 4. mesiacom veku a šíri sa spravidla od hlavičky ku zvyšku tela.
K najviac postihnutým miestam patrí tvár, krk, dlane a chodidlá, triesla, či lakťové a podkolenné jamky.

Hoci výskumy vzniku a liečby atopického ekzému v posledných rokoch veľmi pokročili, základom liečby stále zostáva dôkladné premazávanie postihnutých miest. Pravidelným premazávaním suchej kože dochádza k udržaniu vody v pokožke a predchádza sa tak jej vysušovaniu, ktoré spôsobuje nepríjemné svrbenie. K starostlivosti o pokožku bábätka je najvhodnejšie použiť krém na prírodnej báze, bez pridaných farbív a parfumov.

CEUMED BABY LIPO krém bol navrhnutý špeciálne na ošetrenie citlivej detskej pokožky. Jeho pravidelným používaním je možné zmierniť prejavy atopického ekzému a predísť tak vysychaniu a popraskaniu suchej pokožky. CEUMED BABY LIPO krém obsahuje koži vlastné lipidy a glycerín, ktorý pokožku hydratuje a pomáha vytvárať ochrannú vrstvu na povrchu pokožky, ktorá účinne zabraňuje stratám vody. Vďaka vysoko výživnému mandľovému oleju sa pokožka stáva nielen dostatočne hydratovaná, ale aj jemná a hebká.

CEUMED BABY LIPO krém neobsahuje žiadne farbivá, parfumy ani parabény. Ku koži vášho dieťatka je preto veľmi šetrný.

Doprajte svojmu zlatíčku pokojný spánok a pohodové dni s CEUMED BABY LIPO krémom.

Ďalšie články sekcie: Rady a typy