• Viete, ako sa správne starať o detský chrup?

  Napriek tomu existujú spôsoby, ako aspoň trošku pomôcť bábätku, aby sa mohlo v kľude najesť a vyspať. Starostlivosť o chrup však nekončí prerezaním zúbkov. Tým to všetko ešte len začína a je mojím potešením, že vám tu môžem napísať aspoň pár základných informácií, ako by ste sa mali správne starať o zúbky svojho dieťaťa.

 • Tipy na posilnenie detského imunitného systému

  Posilnenie imunitného systému nemusí byť nijako zložité, ak budete dodržiavať isté zásady. Všetky zásady, ktoré tu spomenieme, by sa snáď dali zhrnúť do jedného slovného spojenia - zdravý životný štýl. Je to tak, naozaj na tom nie je nič zložité. Ak žijete podľa zásad zdravého životného štýlu, potom posilňujete imunitný systém nielen sebe, ale aj dieťaťu, ktoré je nútené prijímať vaše zvyky.

 • Vianočné darčeky pre deti, alebo ako vybrať ten správny darček

  Každé dieťa potrebuje k šťastiu a k zdravému vývoju tie správne hračky. Hračky totiž neslúžia len  pre zábavu ako takú, hračky majú v detskom svete oveľa väčší význam. Správna hračka má za úlohu pozitívne pôsobiť nielen na detskú motoriku, ale tiež má rozvíjať jeho inteligenciu a citlivosť. Hoci si je tohoto Ježiško vedomý, občas má problém odolať v krásnych obchodoch s hračkami a podľahne dobre vyzerajúcej hračke,ani by premýšľal, či je práve zvolená hračka skutočne tou najvhodnejšou pre dieťa, ktoré sa chystá obdarovať.

 • Nádcha u malých detí dokáže pekne potrápiť! Buďte preto pripravení!

  Pokiaľ my dospelí trpíme raz za čas prechladnutím a nádchou, väčšinou nad tým mávneme rukou a tých pár dní, keď sa nám ťažšie dýcha, nejako pretrpíme. U detí je však tento stav oveľa nepríjemnejší a závažnejší. Prečo tomu tak je? To si hneď vysvetlíme. Malé bábätká hneď od narodenia dýchajú len noštekom. Majú iné anatomické pomery ako dospelí jedinci. Preto častejšie hrozia komplikácie, ktoré môžu deťom ovplypvniť zdravie po celý ich život.

 • Chrípka u detí – ako ju rozpoznať a ako ju riešiť

  Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré sa obvykle prejaví 1 až 4 dni od kontaktu s vírusom, ktorý sa šíri vzduchom alebo stykom so sliznicou. K šíreniu tohto vírusu dochádza najčastejšie práve medzi deťmi v škôlkach, školách alebo iných detských zariadeniach.