• Aj obyčajná nádcha môže dieťatko poriadne potrápiť

  Keď dospelý človek dostane nádchu, tak si zvyčajne zvýši prísun vitamínov a za pár dní je všetko v poriadku. Vďaka tomu si často rodičia hovoria, že nádcha u detí nie je choroba. To je však jedna z najväčších chýb, akej sa rodičia môžu dopustiť, a ktoré im veľmi skoro môžu prerásť cez hlavu.

 • Detská jóga alebo prečo by vaše dieťa malo vyskúšať jógu.

  Hledáte pro své dítě aktivitu, která ho bude bavit a zároveň zlepší jeho fyzickou a psychickou kondici? Zkuste ho zasvětit do tajů jógy!

 • Prečo by sme mali deťom čítať rozprávky?

  Čítanie rozprávok či iných detských kníh je pre deti nesmierne prínosné. Hoci si túto skutočnosť mnoho rodičov uvedomuje, nie vždy však túto spoločnú aktivitu zaradí do svojho bežného dňa. Rodičia majú toľko povinností a starostí, že na predčítanie skrátka nie je čas či nálada. Mnoho rodičov kúpi radšej svojim deťom do izbičky malú televíziu a DVD prehrávač, aby sa deti mohli na rozprávky pozerať a rodičov nijako nerušili. Bohužiaľ, žiadna taká náhradná alternatívna cesta k rozprávkam nenahradí samotné predčítanie a spoločné čítanie.

 • Stravovacie návyky detí

  Žiadna mamička si nepraje obézne dieťa, ktoré sa bude musieť v mladom veku zápasiť s vysokým krvným tlakom, cukrovkou alebo iným ochorením, ktoré úzko súvisí so zlým stravovacím návykom.

 • Ušné problémy alebo keď dieťaťu bolí uško

  Zápal stredného ucha sa radí medzi najčastejšie detské ochorenia, ktoré veľmi často sprevádzajú silné bolesti, horúčky a veľa nárekov a sĺz. S týmto ochorením sa stretne väčšina detí minimálne raz za život, či už v jeho akútnej alebo chronickej podobe. Rozpoznať zápal stredného ucha u našich najmenších ratolestí nie je vždy jednoduchá záležitosť.