• Dieťatko bez zaparenín je šťastné dieťatko.

  Naša pokožka funguje ako naše brnenie. Chráni nás pred vonkajšími vplyvmi - keď je zima stiahne sa, aby ani najmenšie teplo neuniklo a na druhej strane, keď vonkajšie teploty pripomínajú africké podnebie, ochladzuje nás potom. Avšak detská pokožka sa všetkým týmto veciam ešte len učí a je preto dobré sa o ňu starať so zvýšenou starostlivosťou.

 • Byť štíhla aj po pôrode? Nie je to vôbec ťažké.

  Určite poznáte ten pocit, keď si prezeráte fotky a pozeráte, aká ste bola pred tehotenstvom štíhla a rada by ste to vrátila späť. A viete, že to nie je žiadny problém? Stačí dodržiavať niekoľko základných pravidiel a postava sa vám môže vrátiť.

 • Čo robiť, keď náš anjelik trpí nechutenstvom?

  Tiež ste si všimli, že váš malý špuntík je menej než obvykle? Že je čím ďalej tým viac prieberčivý a že sa výber potravín, ktoré s chuťou zje, podozrivo zmenšuje? Trápi vás jeho výživa? Prečo vaše dieťa odmieta jedlo? Nemôže si uškodiť? Urobila ste niečo zle? Poďme sa na tému nechutenstvo u detí pozrieť trošku bližšie, pretože sa s týmto problémom zápasí rad mamičiek. Nechutenstvo u detí je veľmi častý jav a mnoho rodičov si nevie rady.

 • Päť osvedčených babských rád, ako na detské prdíky

  Prebdené noci, vaše dieťatko zvíjajúce sa v kŕčoch a vy si stále pripadáte úplne bezmocní. Aj takto môže prebiehať každodenný príbeh detského nadúvania. Existujú však rokmi preverené spôsoby, ako dieťatku, ale aj sebe uľaviť a dovoliť si oddýchnuť.

 • Mobilný telefón v rukách dieťaťa - nutnosť alebo prepych?

  Pamätáte sa na to, kedy ste dostali svoj ​​prvý mobilný telefón? Možno to bolo až v zamestnaní a niektorí z nás ešte pamätajú doby, keď nosiť mobil neustále pri sebe znamenalo aj dosť veľkú silu, pretože neboli zrovna najľahšie. Ako je to ale u dnešných detí? Kedy je ten správny čas, zaobstarať im prvý telefón?