• Hola hola, škôlka volá

  Ak máte dieťa vo veku troch až štyroch rokov, pravdepodobne ho čoskoro čaká veľká životná zmena, a to nástup do škôlky. Prechod z domáceho prostredia do detského kolektívu je pre každé dieťa veľkou zmenou. Prípravu na túto zmenu by sme teda nemali v žiadnom prípade podceniť. 

 • Dologel - prvá pomoc pri prerezávaní mliečnych zúbkov

  Má Vaše dieťatko zvýšenú teplotu, je nepokojné, plačlivé a dáva si prsty do pusinky viac ako inokedy? Tieto signály ukazujú na prerezávanie prvých zúbkov, ktorým si väčšina detí prejde v období medzi štvrtým a siedmym mesiacom života. 

 • Ako byť po pôrode zase fit?

  Tak a je to tu. Pôrod máme za sebou, naše krásne a milované bábätko si spokojne oddychuje v postieľke, blázinec okolo dojčenia a prebaľovania máličko ustal, a teraz, po náročnom šestonedelí, nastala tá chvíľa, keď sa môžeme začať zase trošku zaoberať samy sebou. Väčšina z nás asi nie je po pôrode z pohľadu do zrkadla úplne nadšená. Veľké prsia, povolené brucho, stehná pokryté celulitídou. Proste žiadna sláva. Poďme si teda povedať, čo môžeme urobiť preto, aby sme boli zase čoskoro fit.

 • Tiež robíte chyby vo výchove?

  Dnešná doba kladie vysoké nároky na každú z nás. Z obálok drahých časopisov sa na nás usmievajú krásne a spokojné matky-herečky, matky-modelky, matky-celebrity. Skoro to vyzerá, že všetky matky okolo nás sú perfektné a výchovu svojich ratolestí zvládajú ľavou zadnou. Každá z nás by chcela byť skvelou matkou, ale ako na to? Dá sa vlastne materstvo nejako naučiť?

 • Dodržiavajte správny pitný režim

  Leto je v plnom prúde a s ním aj výlety, dovolenky a dni strávené na pláži, alebo na kúpalisku. Všetky tieto letné aktivity majú jeden spoločný menovateľ - horúco. Všetci vieme, že v teple je potrebné vypiť viac tekutín, než kedykoľvek inokedy. U detí to platí dvojnásobne!