• Kedy vyraziť do pôrodnice?

  Väčšina prvorodičiek má obavy, či správne spozná, že by sa malo vyraziť do pôrodnice. Každý pôrod je iný a každý tiež môže začínať trochu inak. Všeobecne však možno povedať, že nebýva ťažké rozpoznať chvíľu, kedy nastal čas sa vydať na cestu.

 • Tehotenstvo - čo sa počas neho smie a čo radšej nie

  Žiadne surové mlieko, žiadna káva, nedvíhať nič ťažkého. Existuje mnoho odporúčaní, čo by tehotná žena mala a čo by nemala robiť. Poďme si zhrnúť, čo je z takýchto odporúčaní naozaj dôležité a nad čím sa dá zažmúriť oko.

 • Ako upraviť bývanie, aby bolo bezpečné pre malé deti

  Vedeli ste, že najčastejšou príčinou úmrtia detí v Česku nie sú vírusy, baktérie ani nádorové ochorenia, ale úrazy? Našťastie u seba doma môžete urobiť veľa pre to, aby sa vašim deťom nič nestalo. Prečítajte si, na čo by ste si s malými deťmi mali dávať pozor a ako pre nich vytvoriť skutočne bezpečný domov.

 • Zápal močového mechúra v tehotenstve

  Zápal močového mechúra nie je v tehotenstve bohužiaľ ničím výnimočným. Naopak. Prejde ním zhruba 15 percent tehotných žien. Najčastejšie to býva počas prvých troch mesiacov tehotenstva.

 • Tehotenská nevoľnosť - čo to je a čo pri nej pomôže?

  Bude to tak celých ďalších deväť mesiacov? Takúto otázku si kladie veľa nastávajúcich mamičiek, keď začne trpieť neslávne známou tehotenskou nevoľnosťou a záchod sa zrazu stane ich najlepším priateľom. Takzvané ranné nevoľnosti sa začínajú objavovať okolo 5. týždňa tehotenstva a sú jedným z prvých typických znamení, že sa v brušku uhniezdilo oplodnené vajíčko.