Sú to štyri roky, čo sa naša rodina rozrástla o piateho člena, o našu Anetku. Obaja naši chlapci sú vytúžené deti, ale veľmi sme chceli mať ešte aj dievčatko a tak sme boli samozrejme celí bez seba, keď sa nám po dlhšej dobe podarilo malú počať. Bol to pre nás taký veľký malý osobný zázrak. Predsa len už mi bolo cez tridsaťpäť a nedarilo sa tak hladko, ako keď som bola mladšia. Boli aj momenty, kedy som si hovorila, že sa nám to tretie bábätko proste už mať nepošťastí.

Keď som to ale najmenej čakala, podarilo sa. Po troch rokoch snaženia. Známi nás doberali, že to bude určite tretí chlapec. Manželova rodina má totiž v génoch samých chlapcov. Jeho brat má troch synov. Žena sa v ich rodovej línii nenarodila cez niekoľko generácií. Ale ja som tak nejako podvedome cítila, že tentoraz to bude dievčatko. A tiež aj bola.:-) O mene som mala hneď jasno. Chcela som malú pomenovať po mojej mamičke a manžel našťastie nijako neprotestoval. Čo bola mimochodom tiež príjemná zmena - o mená našich dvoch chalanov sme sa hádali skoro až do pôrodu.

Keď prišla Anetka na svet, bolo všetko úplne idylické. Chlapci boli pyšní, že majú sestričku a dokonca ju radi vozili pri spoločných prechádzkach parkom. Pochvaľovala som si, ako medzi mojimi deťmi nevznikla žiadna súrodenecká rivalita. Keď boli chlapci sami, nikdy nebol žiadny problém a po narodení Anetky tiež nie. Som za to dodnes vďačná, pretože od kamarátok často počujem, že riešia, ako na seba ich ratolesti žiarlia. Súrodenecké boje majú na dennom poriadku. Musím poklopať, že nám sa toto zatiaľ vyhýba a to až dodnes - dnes je naša štvorročná princezná stále slniečko nás všetkých a ja som rada, že chlapci sa k nej postavili, tak ako sa postavili - je to pre nich mladšia sestrička, ktorú chcú ochraňovať.

Mám pocit, že sa aj kvôli tomu cítia dôležitejší a dospelejší. Je krásne mať veľkú rodinu a ja sa o svoj kúsok šťastia chcem touto cestou podeliť s ostatnými mamičkami. Snáď možno aj niekoho inšpirujem k založeniu veľkej rodiny, verte, že s kopou detí je naozaj veselo.

Peťula

Ďalšie články sekcie: Príbehy mamičiek