Rovnako ako ostatné sa pridávam k vám tu na dotyku mamičky a posielam svoj príbeh. S manželom máme päťročného chlapčeka Lukáška a rozhodli sme sa, že mu kúpime ešte sestričku. Ja aj môj muž máme jedného súrodenca opačného pohlavia a zhodli sme sa na tom, že kombinácia dievča - chlapec je ideálna. Začali sme sa teda snažiť a všetci sme sa tešili na dievčatko. Manžel hovoril, že to cíti v kostiach. Napodiv aj Lukáško chcel sestričku. Mysleli sme, že chlapec bude chcieť skôr chalana, ako kamaráta na hranie, ale nechcel. Potom prišiel deň D, kedy sme išli na ultrazvuk. Bolo to v čase, keď už bolo možné spoznať pohlavie.

Možno už tušíte, že manžel to asi v kostiach cítil zle, pretože podľa pána doktora išlo jednoznačne o chalana, čo pri pozornom prezretí naozaj nešlo zpochybnit. Priznávam sa, že na malilinkatú chvíľku, som zacítila maličké sklamanie, ale hneď som si za to vynadala. Veď o to predsa vôbec nejde. Hlavné je, aby bábätko bolo zdravé a dvaja chlapci budú určite fajn partia. Zato náš Lukáško, ten teda sklamanie dával najavo s tou typicky detskou otvorenosťou a stále sa pýtal, ako je možné, že bude mať bračeka a nie sestričku. Našťastie ako to ale s deťmi býva, dajú si nakoniec všetko vysvetliť a za pár dní sa začal tešiť aj na svojho nového bračeka. Nakoniec sa nám narodil zdravý Tomáško. Chlapec ako buk - štvorkilové a mal sa čulo k svetu.

Obaja chlapci nám robili radosť a my  smesa rozhodli, že o dievčatko sa už pokúšať nebudeme. Po Tomáškovom narodení tak náš život plynul ďalej vo svojich rodinných koľajach. Potom raz, asi tri roky nato, sme si nedávali pozor. Hovorili sme si, že už je mi cez tridsať a tehotenstvo po jednom nechránenom sexe sa nás už vážne netýka. Chyba lávky. Bola som tehotná a hádajte čo. Čakala som dievčatko. Takže sme sa jej nakoniec úplne neplánovane dočkali. Narodila sa na naše výročie, takže romantika veľká. Kamaráti nás dodnes podozrievajú, že sme si to určite plánovali, keď to takto dátumovo pekne vyšlo ale vážne ne.:)


Eliška K.

Ďalšie články sekcie: Príbehy mamičiek