Ahojky maminky:) Nedávno prebehol Halloween a ja som sa ho so svojimi deťmi zúčastnila tiež. Vydlabávali sme tekvice a obliekli si strašidelné kostýmy. Skrátka taký ten americký klišoidný obrázok so všetkým všade:) Musím sa priznať, že dlho som bola odporcom. Vždy som hovorievala, že nie je dôvod preberať zahraničné sviatky, keď ich obdoby máme - vlastné a slovenské. V našom prípade Dušičky či Pálenie čarodejníc. Podobne to vidím so sviatkom zamilovaných, keď vo februári naše nákupné centrá zaplavia valentínske bonboniéry. Máme predsa Prvý Máj - ako je povedané v českej literárnej klasike - lásky čas. Na sviatok zamilovaných som ale vlastne názor nezmenila - týka sa totiž dospelých, kdežto Halloween má potešiť predovšetkým deti, a preto som sa nechala tento rok do tejto akcie uvrtat.

S rodinou sme sa presťahovali do nového mesta. V škôlke som sa zoznámila s prima partiou mamičiek a detí. Mamky ma vzali hneď medzi seba, za čo som bola vďačná, pretože som v meste nikoho nepoznala. Práve ony každý rok u jednej doma na záhrade organizovali pre svoje ratolesti haloweenské párty. No a pretože som bola nová v partii, tak ma aj s deťmi pozvali tiež. V prvej chvíli som chcela zostať zásadová a povedať nie, ale deti o tom stále hovorili a ja som si povedala, prečo im upierať zábavu z čisto dospeláckych princípov, a tak sa stalo, že som sa aj s nimi začala na Haloween pripravovať.

Na moje vlastné prekvapenie som si celé tie prípravy aj akciu samotnú naozaj užila aj so svojimi deťmi. Som rada, že som zmenila názor. Deti si odniesli veľa zážitkov, pretože sme im s babami pripravili bohatý program plný hier a sladkých odmien. Z akcie sú parádne fotky a môžem s čistým svedomím povedať, že sa teším na budúci Halloween. Chcem sa tu na „dotyku“ opýtať na názor ostatných mamičiek. Ako vidíte halloweenské oslavy? :)

Zdraví Káča J.

 

Ďalšie články sekcie: Príbehy mamičiek