Ahoj mamky!:-) Idem sa sem pripojiť ku všetkým, čo sa delia o svoje zážitky s detičkami. Práve včera som bola na návšteve u rodičov so svojím osemročným synom Ondrejom. Sedíme v obývačke a rozprávame sa, keď sa moja mama capne do čela, že si objednala z internetu strašne krásny sveter, ale že neodhadla veľkosť a je pre ňu veľký. A vraj či ho nechcem. Ja som oproti mame pevnejšie stavaná a tak po chvíli váhania jej teda hovorím, nech ho ukáže. Doniesla svetlo béžový sveter veľkosti menšieho stanu, který by teda bol veľký aj mne a tak som s vďakou odmietla.

Mama bola zjavne sklamaná a v tú chvíľu sa do toho zapojil náš Ondra, ktorý bezstarostne zahlásil "Babi neboj, možno do toho na budúci rok dorastieš." Iba som vyprskla smiechom a moja mama na to vraj, že "No Ondráško, babička už je vo veku, kedy už nerastie, to už nejde, vieš," a uprie naňho taký ten svoj zmierlivý pohľad. Áno a podotýkam, že moja mama teda ešte nie je žiadna seniorka, je jej šesťdesiat a je to čiperná ženská.

No každopádne náš synátor maminu odpoveď dôkladne spracoval a vytasil sa s iným nápadom, keď jej hovorí: „No babi, tak ale vieš ty čo? To vôbec nevadí, že už neporastieš. Stále ešte môžeš počas budúceho roka pribrať a ten sveter bude akurát. Určite si ho nechaj. To by bolo škoda." Už som sa neudržala a smiala sa na celé kolo a rovnako tak moja mama. Detská priamosť a nepriestrelná logika je jednoducho perfektná záležitosť.

A ja dúfam, že mu to ešte vydrží, ten svet, v ktorom priberaniu nie je pre ženskú pohroma, ale perfektné riešenie pre problém s veľkým svetrom. Detská myseľ je báječná a rovnako tak detský svet a ja dúfam, že mu to ešte dlho vydrží, pretože mi príde, že detstvo najmä v dnešnej dobe končí skôr než by malo. Končím trošku filozofickou otázkou, ale tak snáď nevadí.:-) Ako to vidíte vy ostatní? Pokojne napíšte dole do komentárov. Všetky zdraví.

Klárka K. 

Ďalšie články sekcie: Príbehy mamičiek