• Keď sa otecko stará :-)

  Pod tvrdením, že žena je na rozdiel od muža tvor multifunkčný, by som sa podpísala. Muži síce radi a nahlas pripomínajú, koľko toho nezvládnu. Pravdou ale je, že v praxi bývajú poriadne vykoľajení. Presne ako ten môj minulý týždeň. 

 • Anička a stratené kľúče

  Už niekoľko rokov som na materskej dovolenke. K našej päťročnej dcérke Aničke pribudol pred dvoma rokmi jej braček Honzík. Tento záprah mi dal poriadne zabrať. Kto počíta s tým, že je zvyknutý na hektické tempo, tak sa bude veľa diviť, rovnako ako ja. Je to úplne iný typ záťaže. Bezsenné noci u bábätka striedajú roky, kedy musíte mať oči všade, pretože vaša zvedavá ratolesť objaví čaro pohybu. Naša Anička patrí k deťom, ktoré milujú otázky typu "Čo keby a čo sa stane, keď ..."

 • Prirodzený pôrod, áno alebo nie?

  Keď som čakala svoje prvé dieťa, všetko som prežívala asi ako každá budúca mamička. Chcela som, aby všetko prebehlo, ako má. Venovala som sa tehotenskému cvičeniu a dávala som pozor ja na stravovanie, aby som jedla zdravo a vyvážene. Pretože som zastávala názor, že ideálny pôrod by mal prebiehať prirodzene, chcela som, aby sa obišiel bez epidurálky...

 • Porod s dulou

  Ak sa jednalo o zásadné veci, išlo v mojom živote vždy všetko podľa plánu. Patrilo sem aj moje tehotenstvo. S manželom sa nám zadarilo hneď na prvýkrát. Hrozne sme sa na všetko tešili. Začali sme spriadať veľké plány. Za spoločné nadšenie som bola vďačná, pretože čo viem, muži sú síce šťastní, ale neprežívajú tie veci okolo ako žena. Skrátka taká osobná idylka. Bohužiaľ ale nevydržala počas celého tehotenstva...

 • Eva T. - Adopce

  Zdravím všetkých, ktorí túžia po bábätku. Rozhodla som sa, že sa podelím o náš príbeh, aby som dodala odvahu všetkým, ktorým sa založenie rodiny nepodarilo.