• Prvýkrát do školy

  Ahoj mamky! Tak už beží tretí týždeň, čo môj synček absolvoval prvý deň v škole. Musím povedať, že sme s manželom mali obavy z prvej triedy. Malý Petrík sa dosť negatívne vymedzil už pri ceste na zápis. Mal vtedy sľúbený výlet s babičkou a kvôli zápisu sa to muselo zrušiť. Už v ten moment poňal zo školy nepríjemný pocit. Hovorili sme si, že sa to ale poddá, ale namiesto toho si začal vymýšľať rôzne dôvody, prečo nechce chodiť do školy a jedným z nich bolo dokonca aj to, že sa bojí školníka.

 • Zohraná dvojka:-)

  Zdravím všetky mamičky. Chcem sa podeliť so svojim malým rodinným a asi aj vtipným príbehom. S manželom máme štvorročné dievčatko Alenu, ktorú som vodila do škôlky vždy ja. Po čase som ale zmenila zamestnanie vo vzdialenejšom meste, takže som musela odchádzať do práce skôr, ako manžel. Kým to bolo presne naopak, išlo ráno všetko ako po masle. S dcérkou sme boli zohraná dvojka, manžel tak bral ako automatiku, že je oblečená raz dva a že ráno všetko ide ako po masle. Tak možno preto očakával, že rovnaká pohodička čaká s malou Ajou tiež aj jeho.

 • Dovolenka na kolesách

  Naša rodina je cyklisticky založená. Jazdíme na bicykli dokonca aj na dovolenke. Máme svoju obľúbenú cestovnú agentúru, ktorá sa špecializuje práve na zážitkové dovolenky na bicykli. Milujeme trasy pozdĺž Dunaja, ktoré sú vďaka samým rovinkám dostupné pre všetky vekové kategórie. Čo v našom prípade znamená pre mňa s manželom a pre nášho dvanásťročného syna Alda.

 • Súrodenecké vzťahy

  Na materskú som sa tešila. Videla som sa s kočíkom na prechádzke a maľovala si všetko naružovo. Tehotenstvo bolo ukážkové a to isté môžem povedať o pôrode. Vítek bol na svete za pár hodín. O čo ľahšie bolo obdobie pred jeho narodením, o to ťažšie bola doba, čo prišla potom.

 • Vďaka psíkovi z útulku sme sa dočkali bábätka.:-)

  Asi v dvadsiatich šiestich rokoch sme sa s priateľom rozhodli, že založíme rodinu. Otehotnela som, ale veľmi skoro som o bábätko prišla. Utešovanie okolia padalo na neúrodnú pôdu. Rady, nech hneď skúsim znova otehotnieť, mi pripadali hrozné. Mala som pocit, že by som tým vlastne nahradila niečo nenahraditeľné. Alebo skôr niekoho. Moje prvé dieťa. Vytúžené bábätko, ktoré vo mne začínalo rásť.