• Domáci maznáčikovia

  Patrím k tým, ktoré trávia život v jednom meste. A tak sa stalo, že z piatich kamarátok zo škôlky a potom aj školy sa za pekných pár rokov stali mamičky, ktoré zase chodia do tej istej škôlky a školy - tentokrát ale už s vlastnými deťmi. Musím povedať, že je skvelé mať vlastnú partiu takú dobu a ako často som vďačná, keď mi má vždy kto postrážiť ratolesť. Deti si strážime navzájom. Mám radosť, že z našich detí sa stala rovnako nerozlučná partia ako z nás, mamičiek. 

 • Deti a sprosté slová

  Zdravím všetky mamičky z Dotyku mamičky a pridávam svoj ​​príbeh, ktorý určite patrí k tým úsmevným. Pred časom som nechala svojho šesťročného Davidka na stráženie mojej sesternici. Strážila u nás doma, a keď som sa vrátila, videla som na nej, že je nejaká nesvoja. Všetko ale bolo v úplnej pohode, malý bol v poriadku, tak som to z nej neťahala a robila, akože nič.

 • Zubár je kamarát

  Pamätám sa, že ako dieťa som mala strach zo zubára. V škole ordinoval školský zubár, v čakárni sme s celou triedou sedeli na podlhovastých lavičkách z telocvične a s očami rozšírenými strachom čakali, až sestra vyvolá naše meno. Momenty väčšej paniky vyvolávali bolestivé výkriky spoza dverí a zvuk tak obávanej vŕtačky. Strach zo zubára mi vydržal až do dospelosti.

 • Polepšený otecko

  Ahojte Maminy. U niektorých príspevkov som si aj zaslzila, u iných sa od srdca zasmiala, pretože vidím, že niečo je u všetkých doma skrátka rovnaké.  Nikdy som si nemyslela, že by som na nejaké fórum pre mamy niečo písala, ale niektoré mamičky sa tu dosť citovo otvárajú a tak som si povedala, že by stálo zato tiež niečo napísať. Môj odkaz mieri hlavne na mamy, ktorým to nevyšlo s partnermi ako mne.

 • Vnímavosť detí

  Zdravím všetky mamky! Čítam si tu vaše príbehy a ako tu písala jedna mamička predo mnou, chcem sa tiež podeliť o ten svoj.:-) Takže, svoje bábätko som počala neplánovane, každopádne aj tak to pre mňa bola veľmi radostná správa. Akurát som sa bála pôrodu, pretože som hrozne drobná a navyše aj malá. Meriam 153 centimetrov a mala som strach, že sa mi bábätko nepodarí porodiť bez problémov.