Atopický ekzém trápi až 20% detí. Výskyt tohto ochorenia má stúpajúci trend. Najdôležitejšie pre obranyschopnosť kože je epidermálna bariéra, to je najvrchnejšia, rohová vrstva pokožky. Deti do dvoch rokov majú túto povrchovú vrstvu kože veľmi slabú. Celistvosť, vláčnosť pokožky a slabo kyslé prostredie kožného povrchu zabraňujú prieniku látok z vonkajšieho prostredia cez kožnú bariéru do organizmu. Pre správnu funkciu pokožky je dôležitá prítomnosť vody, ktorej je práve v rohovej vrstve najviac. To, do akej miery zostáva zachovaná obranná funkcia kože záleží od vlhkosti okolia, chemických a fyzikálnych faktorov (mydlá, detergenty, slnko) a vlastnej vyzretosti pokožky. Inými slovami, záleží na tom, ako v sebe dokáže pokožka udržať vodu. Pri väčších stratách vody dochádza k poruche integrity pokožky, ktorá je náchylná k zápalovým prejavom. Suchá koža sčervená, praská, šúpe sa. Podráždením povrchových nervových zakončení je vyvolané svrbenie, ktoré vedie ku škrabaniu, narušeniu kožného povrchu a uvoľneniu mediátorov, ktoré vedú k ďalšiemu pocitu svrbenia, pálenia, bolestivosti. Výsledkom porušenej obrannej funkcie kože je riziko infekcie a rozvoj prejavov ekzému. Narušená kožná bariéra umožňuje prienik alergénov do hlbších vrstiev kože.

Zabránenie straty vody je základnou stratégiou liečby a aj prevencie atopického ekzému. To možno dosiahnuť len pravidelným ošetrovaním kože vhodným hydratačným krémom, bez farbív a parfémov, ktorý nedráždi veľmi jemnú a zraniteľnú pokožku dieťaťa.

CEUMED BABY LIPO krém bol navrhnutý špeciálne na ošetrenie citlivej detskej pokožky. Jeho pravidelným používaním je možné zmierniť prejavy atopického ekzému a predísť tak vysychaniu a popraskaniu suchej pokožky. CEUMED BABY LIPO krém obsahuje koži vlastné lipidy a glycerín, ktorý pokožku hydratuje a pomáha vytvárať na povrchu pokožky ochrannú vrstvu, ktorá účinne zabraňuje stratám vody. Vďaka vysoko výživnému mandľovému oleju sa pokožka stáva nielen dostatočne hydratovaná, ale aj jemná a hebká.

Krém s úspechom odporúčam svojim pacientom s atopickým ekzémom k dennému premasťovaniu kože v rámci komplexnej starostlivosti o pokožku. Krém nie je liekom na akútne prejavy, ale pri pravidelnej aplikácii na postihnuté miesta v pokojovej fáze choroby udržuje kožu vláčnu a výrazne znižuje frekvenciu akútnych zápalových prejavov na celom tele.

Viac informácií o produkte nájdete tu.

CEUMED BABY LIPO krém môžete kúpiť v lekárni feedo.sk.

Ďalšie články sekcie: Odborník radí