Petra Kierová - CEUMED Baby Lipo krémový umývací gél
Akonáhle nastane jeseň, objavujú sa mojej trojročnej dcére na horných ramenách a na tváričkách suché pupienky a lišaje. Nie je to síce atopický ekzém, nesvrbí jej to, ale pokožka je často podráždená, veľmi suchá až drsná a nevyzerá to veľmi pekne. Bohužiaľ to zdedila. Manžel má pleť citlivú a ja mám od detstva problémy so suchou pokožkou.

Používali sme rôzne krémy na suchú pleť a mydlá na citlivú pleť, ale až nedávno som na internete objavila CEUMED Baby Lipo krémový umývací gél. Je skvelý, pretože krásne, šetrne čistí a pritom to nie je mydlo. Nie je parfumovaný, neobsahuje parabény, silikón ani umelé farbivá. Vonia prirodzene veľmi jemne a nenápadne. Pokožku nevysušuje, naopak mierni pocit jej pnutia. Keď dcéru po umytí CEUMED Baby Lipo krémovým umývacím gélom jemne osušíme uterákom, je poznať rozdiel oproti minulosti. Gél sme vyskúšali aj ja a aj môj manžel a zhodli sme sa, že pokožku nedráždi, ba naopak upokojuje. V kombinácii s CEUMED Baby Lipo telovým balzamom môžeme CEUMED Baby Lipo umývací gél odporučiť všetkým deťom a rodičom s veľmi suchou a citlivou pokožkou.

M. Kaldecová - CEUMED Baby Lipo krém
Tak tento krém ma neskutočne prekvapil. Moja staršia dcéra sa občas zamyslí a sedí na nočníku napríklad pol hodiny. Občas sa jej na miestach, kde dochádza k dlhému kontaktu s plastom, vytvoria suché fľaky, niečo ako ekzém. Nesvrbí jej to, ale zväčší sa to zakaždým, keď dlho vysedáva. Skúsila som to mazať touto masťou a nestačila som sa čudovať. Už druhý deň fľaky výrazne zbledli a tretí deň už neboli skoro vôbec vidieť a koža bola pekne hladká. Krém sa rýchlo vpíja, takže nie je mastné oblečenie. Nemám skúsenosť s tým, ako to zaberá  na atopický ekzém, pretože ho moje deti nemajú. Ale myslím si, že aj s tým by si krém poradil celkom dobre.

Veronika Lucká - CEUMED Baby Lipo krém
Detská pokožka je citlivá a vyžaduje pravidelnú starostlivosť, obzvlášť pokožka novorodencov, pretože má tendenciu sa vysušovať. Aj keď sa môže zdať, že olejčeky alebo krémy, ktoré sú bežne k dostaniu vo všetkých drogériách môžu byť dostačujúce, nie je tomu tak. Detskú pokožku hydratujú len po veľmi krátku dobu. Navyše vo väčšine prípadov obsahujú rôzne výťažky z bylín, ktoré síce pekne vonia, ale môžu pokožku alergizovat. O tom som sa sama presvedčila, keď sa mi po nanesení olejčeka malá vysypala. Preto som zakúpila CEUMED baby, ktorý je vhodný aj pre atopikov. Počas dvoch dní vyrážky vymizli a pokožka bola krásne hydratovaná a voňavá po celý deň. Nedám na neho dopustiť a používam ho po každom kúpaní.

Ďalšie články sekcie: Mamičky testujú