• 18. diel - Nový škriatok

  Keď sa deti vrátili z hôr, boli stále plné zážitkov. Aj Cecilka s Hugom rozprávali, ako si to na horách užili, a ľutovali, že v mestečku nie je sneh. Justýna namietala, že to vôbec nevadí, že už sa teší na jar, až bude vonku teplo a ona sa bude môcť opaľovať. A keby sa zase vydali k moru, to by sa jej veľmi páčilo.

 • 17.diel - Na horách

  Cecilka a Hugo nadšene počúvali v autobuse, ako sa deti rozprávajú o horách. Boli sami zvedaví, čo všetko tam podniknú. Deti hovorili dokonca o nočnom lyžovaní!

 • 16.diel - Škriatkovia chcú na hory

  Akonáhle sa deti vrátili do školy, ocitlo sa zase všetko v starých koľajach. Cecilka a Hugo sedeli v Luckinom vreckári a pomáhali jej s úlohami. A že to bolo prácne, Lucka sa cez prázdniny neučila, ba dokonca nejaké úlohy zabudla. Cecilka jej musela potajomky vyfarbiť výkres, aby sa pani učiteľka nehnevala.

 • 15. diel - Na návšteve u krtka Františka

  Všetci kamaráti sa radovali, keď sa Cecilka na Vianoce vrátila späť. Morča Justýna a škriatok Hugo s ňou podnikali všelijaké dobrodružstvá. Hoci vonku mrzlo, chceli poriadne preskúmať budovu školy, ešte predtým, ako sa deti vrátia po prázdninách späť. A tiež chceli trochu upratať, v mnohých vreckároch bol neporiadok, povaľovali sa tam kúsky kriedy, ba aj zvyšky jedla. Hugo našiel dokonca celú tabuľku čokolády! Ale chodili aj von, a pretože mrzlo, mohli sa kĺzať po mlákach.

 • 14. diel - Vianoce

  Zima už bola asi mesiac a s ňou aj nekončiace sa zimné radovánky. Deti si do školy brali so sebou sánky a boby a po škole sa na nich vozili na kopci za školou. Keď prišiel za dedkom Lukáš so svojím psíkom Rendou, vzal oba psy sánkovať tiež. Vozil ich dolu z kopčeka a Justýna sa s Hugom držali Emilovho kožuchu a veselo leteli dolu z kopca. To bola panečku jazda! Renda sa raz skotúľal zo sánok dole, a keďže bol celý biely, nebolo ho v snehu vôbec vidieť.