• Užívajte si kúpanie

  Je niekoľko vecí, ktoré bábätká nadovšetko zbožňujú. Blízkosť svojej mamičky, teplé mliečko v brušku a teplú kúpeľ. Je známe, že kúpanie v teplej vode bábätkám pripomína pobyt v mamičkinom brušku, kde ich chránila plodová voda. Väčšina bábätiek má preto kúpanie veľmi rado a ak si z neho urobíte pravidelný rituál, bude sa vaše bábätko na každé kúpanie bezpochyby tešiť.

   

 • Dieťatko bez zaparenín je šťastné dieťatko.

  Naša pokožka funguje ako naše brnenie. Chráni nás pred vonkajšími vplyvmi - keď je zima stiahne sa, aby ani najmenšie teplo neuniklo a na druhej strane, keď vonkajšie teploty pripomínajú africké podnebie, ochladzuje nás potom. Avšak detská pokožka sa všetkým týmto veciam ešte len učí a je preto dobré sa o ňu starať so zvýšenou starostlivosťou.

 • Byť štíhla aj po pôrode? Nie je to vôbec ťažké.

  Určite poznáte ten pocit, keď si prezeráte fotky a pozeráte, aká ste bola pred tehotenstvom štíhla a rada by ste to vrátila späť. A viete, že to nie je žiadny problém? Stačí dodržiavať niekoľko základných pravidiel a postava sa vám môže vrátiť.

 • Čo robiť, keď náš anjelik trpí nechutenstvom?

  Tiež ste si všimli, že váš malý špuntík je menej než obvykle? Že je čím ďalej tým viac prieberčivý a že sa výber potravín, ktoré s chuťou zje, podozrivo zmenšuje? Trápi vás jeho výživa? Prečo vaše dieťa odmieta jedlo? Nemôže si uškodiť? Urobila ste niečo zle? Poďme sa na tému nechutenstvo u detí pozrieť trošku bližšie, pretože sa s týmto problémom zápasí rad mamičiek. Nechutenstvo u detí je veľmi častý jav a mnoho rodičov si nevie rady.

 • Päť osvedčených babských rád, ako na detské prdíky

  Prebdené noci, vaše dieťatko zvíjajúce sa v kŕčoch a vy si stále pripadáte úplne bezmocní. Aj takto môže prebiehať každodenný príbeh detského nadúvania. Existujú však rokmi preverené spôsoby, ako dieťatku, ale aj sebe uľaviť a dovoliť si oddýchnuť.