• Trápia Vás suché a popraskané päty?

  Ak ste odpovedali áno, tak rozhodne nie ste sami. Problém so suchou, drsnou a popraskanou kožou na pätách trápi veľké množstvo ľudí, a príčin tohto problému je hneď niekoľko. Na vine môže byť nízka hydratácia pokožky, nevyhovujúca obuv, nadváha, nedostatočná hygiena, či zdravotné problémy.

 • Lidokaín - viete čo dávate svojim deťom?

  Lidokaín je chemická zlúčenina slúžiaca ako lokálne anestetikum, ktorá je využívaná najmä v stomatológii. Často sa používa na zmiernenie bolesti u bábätiek pri prerezávaní mliečnych zúbkov, a to tak, že sa číry gél nanesie na boľavé ďasienka, ktoré sa tým na 10 až 15 minút úplne znecitlivejú.

 • Keď sa na svet prerezávajú prvé zúbky

  Ak má Vaše bábätko 4 mesiace, možno už ste spozorovala v jeho ďásničkách  biele špičky spodných zúbkov, ktoré sa práve v tomto období začínajú deťom prerezávať  z ďasien von. Obdobie rastu zúbkov je u väčšiny bábätiek spojené s väčšou citlivosťou a bolestivosťou ďasien, podráždenosťou, plačom a niekedy aj horúčkou, či nechutenstvom. Prinášame Vám preto niekoľko tipov, ako môžete svojmu dieťatku od bolesti ľahko uľaviť.

 • Starostlivosť o pokožku bábätka počas letných dní

  Blíži sa leto, deti sa tešia na prázdniny a vy možno plánujete, kam s deťmi vyraziť a čo všetko si zaobstarať na dovolenku. Slniečko je blahodarné a všetci ho milujeme, ak máte ale malé bábätko, potom by ste mali dbať na niekoľko zásad, aby sa leto nezmenilo v kolotoč vyrážok, ekzémov a návštev detského lekára.

 • Ako zmierniť prejavy atopického ekzému u bábätiek?

  Výskyt atopického ekzému, čiže atopickej dermatitídy, je u bábätiek veľmi častý. Ide o chronické a zápalové ochorenie kože, ktoré sa vyznačuje silným svrbením, čo najmä u bábätiek môže vyvolať nepokoj a podráždenie. Ekzém sa u bábätiek začína najčastejšie v období medzi 2. a 4. mesiacom veku a šíri sa spravidla od hlavičky ku zvyšku tela.