Názor odborníka pána doktora MUDr. Martina Gregory:

Bez preháňania možno povedať, že gél Virasoothe je veľkým pomocníkom pre pacientov akejkoľvek vekovej skupiny, ktorí sa infikovali ovčími kiahňami. Aj keď varicella, čiže ovčie kiahne, postihujú predovšetkým dojčatá, batoľatá a malé deti. Nezriedka touto infekciou ochorejú aj dospievajúci a mladí dospelí. A zvlášť v dospelom veku býva priebeh choroby komplikovaný s generalizovaným výsevom svrbivých a bolestivých pľuzgierikov po celom tele, ale aj s horúčkami, silnou únavou, potením, zadýchanosťou a alteráciou celkového stavu.

U svojich detských pacientov môžem osobne potvrdiť to, čo dokazujú klinické štúdie, teda rýchlejšie hojenie a podstatné zmiernenie svrbenia v porovnaní s klasickou liečbou. Ruka v ruke s tým šlo aj celkové zlepšenie stavu pacienta. Rodičia opisovali nápadný rozdiel v hojení prejavov choroby "vodnatých pľuzgierikov" po tom, čo sme zmenili klasickú zabehnutú liečbu tekutým púdrom za Virasoothe gél. Vzhľadom k tomu, že u všetkých pacientov gél pomohol a urýchlil zasychanie a hojenie pľuzgierikov v rôznej miere, nebolo potrebné ho podávať tak dlho ako výrobca doporučuje, teda celých 14 dní. Výsev pľuzgiernatých prejavov trval od piatich do desiatich dní, keď zasychali aj posledné pľuzgieriky.

Gél priamo neovplyvnil horúčkovú fázu choroby, ale v čase tvorby pľuzgierov zmiernil svrbenie, a následne urýchlil ich hojenie. Predišlo sa tak škrabaniu a druhotnému hnisaniu pľuzgierikov. Rodičia aplikovali gél na prejavy kdekoľvek na tele, na tvár, na hlavu - najmä v prechode medzi kožou a šticou, na trup, genitálie aj končatiny. Nepozorovali u detí žiadne vedľajšie prejavy v zmysle podráždenia kože po aplikácii gélu. Medzi pacientmi, ktorým sa gél aplikoval boli aj deti so sklonom k atopii (s prejavmi atopického ekzému).


Použitie gélu Virasoothe preukázalo u mojich pacientov jeho účinnosť a dobrú znášanlivosť.

Viac informácií o produkte nájdete tu.

Ďalšie články sekcie: Odborník radí